בוטיק יופי המציע מגוון טיפולים ופתרונות בתחום היופי

לפרטים והזמנות:03-7119090

עיבוי שפתיים

בכל הקשור למראה הנחשב מושך וחושני, האופנות משתנות עם הזמן ולכל תקופה ההגדרה שלה לסקס אפיל. יחד עם זאת, ישנם מודלי יופי שאף פעם לא יוצאים מהאופנה ואחד מהם הוא השפתיים. איזו אישה לא רוצה שפתיים עסיסיות, עבות, חושניות ומשורטטות?

השפתיים הן חלק בלתי נפרד מהפנים שלנו וממה שהן משדרות. לכן אין זה פלא שכולם רודפים אחרי מראה השפתיים המושלם. ברפואה האסתטית אנחנו יודעים כיום להגיד כי אין מראה אחד מושלם או רצוי לכל האנשים בעולם. להיפך, המגמה כיום היא לבצע עיבוי שפתיים אסתטי באופן שיחמיא לתווי פניה של האישה, ללא קשר לטרנדים כאלה ואחרים.

ישנן נשים ששפתיים עבות מדי לא יחמיאו להן ולעומת זאת אצל אחרות, זה המראה שמבליט את יופיין באופן הכי טוב. לכן, בבואנו לבצע טיפול עיבוי שפתיים, נחליט מה לעשות ובאילו חומרים להשתמש בהתאם לתווי הפנים הקיימים, גיל, מבנה השפתיים ועוד גורמים. כל זאת כדי להתאים את הטיפול באופן האופטימלי לפנים.

כיוון שמדובר בטיפול יחסית קצר, ישנה דיעה רווחת כי עיבוי שפתיים הוא טיפול פשוט שאינו דורש לגשת אליו בכובד ראש. אבל האמת היא, שמדובר בפעולה מורכבת הדורשת מיומנות וניסיון רב. טיפול מילוי השפתיים עבר כמה וכמה גלגולים. לפני שנים נהגו להשתמש בסיליקון, אך כיום הולך וגובר השימוש בחומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית. גם כאן ישנו מבחר של מוצרים שונים, כאשר לכל אחד ריכוז חומצה היאלורונית שונה, טכנולוגיות פיתוח אחרת, התאמה לסוג / איזור טיפול מסויים ועוד.

אז מה נזריק (סיליקון, חומצה היאלורונית, שומן עצמי ועוד), כמה נזריק ואיך כל אלו ישפיעו על התוצאה שתתקבל ומשך הזמן שהיא תחזיק מעמד. ראשית כל, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור ברופא מוסמך. עיבוי שפתיים המצריך הזרקה של חומר חיצוני (טבעי או סינטטי) לגוף אינה עניין של מה בכך. עיבוי שפתיים חייב להתבצע במינונים נכונים ובשימוש בחומרים איכותיים ומקוריים ובציוד המתאים ביותר. כך תפחיתו את הסיכון לסיבוכים למיניהם.

 

חומרי עיבוי שפתיים וההבדלים ביניהם

כאמור, ישנם חומרים שונים המשמשים לעיבוי שפתיים, כאשר הבולטים הם סיליקון וחומצה היאלורונית. ישנים סוגים שונים של חומצה היאלורונית בהם נעשה שימוש כדלקמן:

סטילאג׳ – סדרת מוצרי מילוי המכילים חומצה היאלורונית ונוגדי החמצון מניטול או סורביטול, עם או בלי לידוקאין. מוצרי סטילאג’ מיוצרים באמצעות טכנולוגיית “IPN-Like Technology” (טכנולוגיה באמצעותה ניתן להגדיר את התכונות הויסקו-אלסטיות לכל מוצר ומוצר), שפותחה על ידי מעבדות VIVACY, יצרנית סטילאג’. עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית סטילאג׳ מבוצע אצלנו בהצלחה במרפאות קליניק-ארט ע״י רופאים מובילים.

טאוסיאל – מוצרי מילוי ממעבדות טיאוקסין המיוצרים בטכנולוגיית מוגנת פטנט, השומרת על המאפיינים הטבעיים של חומצה היאלורונית, כאשר צפיפות החומר וריכוזה מותאם לאזור המטופל ולאופי הטיפול בשפתיים. בקליניק ארט משתמשים בחומרי המילוי האיכותיים בעולם כולל בעיבוי שפתיים באמצעות טאוסיאל.

ג’ובידרם – קו מוצרי חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית, אשר בעזרת טכנולוגיית פיתוח מיוחדת, מתמזגים בתוך רקמת הפנים והשפתיים באופן מיטבי ומעניקים תוצאות טבעיות, המחזיקות לאורך זמן רב במיוחד.

רסטילן – בין המותגים הוותיקים והנחקרים ביותר בעולם הרפואה האסתטית. חומר עיבוי שפתיים וותיק הנחשב אולי לפופולארי ביותר בישראל על נגזרותיו (בישראל מזריקים בעיקר לשפתיים רסטילן פרלן). בדומה לחומרי עיבוי השפתיים שהוזכרו לעיל, גם חומרי הרסטילן מיוצרים על ידי טכנולוגיית מוגנת פטנט, ותחת מותג זה מוצרים רבים המותאמים במיוחד לאזורי טיפול שונים ואופי הטיפול. .


 בלוטרו – קו מוצרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית לעיצוב ועיבוי השפתיים, בלוטרו מתאים בדומה לחומרי מילוי אחרים גם להחלקת קמטים באזור הפנים. בניגוד למוצרי מילוי אחרים, אשר מעניקים גם נפח לפנים ומשנים את מבנה הפנים, מוצרי בלוטרו מטפלים באופן נקודתי בקמטים בינוניים עד חמורים בחלק התחתון של הפנים.

עיבוי שפתיים בסיליקון – בשונה מכל מוצרי המילוי שהוזכרו לעיל, אשר כולם ללא יוצא מן הכלל מורכבים מריכוזים שונים וצורות שונות של חומצה היאלורונית, החומר ששימש לטיפול בקמטים ועיבוי שפתיים לפני שהחומצה נכנסה לתחום הרפואה האסתטית, הוא אולי אחד החומרים המזוהים ביותר עם התחום – הסיליקון. טיפולי סיליקון לעיבוי שפתיים והחלקת קמטים התחילו אי שם בשנות ה-60 של המאה הקודמת. אחד היתרונות הבולטים ביותר של הסיליקון, הוא שהשפעתו נמשכת לצמיתות. כלומר, אין צורך לחדש את ההזרקות. יתרון זה לצד עלותו הנמוכה (יחסית לחומרי מילוי נספגים בשפתיים) והקלות שבהפקתו, הפכו את הסיליקון למוביל בתחום מילוי שפתיים וטיפול בקמטים. אלא שבמרוצת השנים התגלו עוד ועוד תופעות לוואי כמו דלקות, גושים בעור, התנפחות וכו’, שגרמו לכך שכיום הסיליקון (או סיחי׳ון נוזלי טהור) אינו מומלץ לשימוש על ידי רוב הרופאים. בנוסף, היות והסיליקון נשאר באופן קבוע, אבל הפנים שלנו משתנות עם השנים ולכן יכול להיווצר עיוות במראה כתוצאה מחוסר הלימה זה. מכל הסיבות הללו, כיום מומלץ לעשות שימוש בחומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית ולא בסיליקון.


איך זה עובד?

אז אחרי שסקרנו את חומרי המילוי בהם משתמשים וסוגיהם, נשאלת השאלה כיצד עובדת הפעולה של מילוי שפתיים? הפעולה עצמה נעשית על ידי הזרקת החומר לשפתיים ועיצוב השפתיים באופן האופטימלי המבוקש.


ישנן שתי דרכים לבצע את ההזרקה:

במחט רגילה ובמחט קנולה. מחט הקנולה דומה מאוד למחט רפואית רגילה, למעט מספר הבדלים אשר בחלק מן המקרים מקנים לה יתרון: ראשית, הקצה שלה אינו מחודד אלא קהה. בכך ניתן להקל על הכאב הכרוך בהזרקה עם קצה חד. הקנולה היא גם ארוכה וגמישה יותר ממחט רגילה, מה שמאפשר במקרים רבים לבצע את ההזרקה ממקום כניסה אחד בלבד. ולבסוף, קוטרה הפנימי של הקנולה רחב מקוטרה החיצוני ולכן ניתן להזריק דרכה חומרים יותר סמיכים, בעת הצורך.

בטיפול עיבוי שפתיים, נעשה בדרך כלל שימוש בקנולה עקב יתרונות אלה, שרלוונטיים לאזור השפתיים. בתחילת הטיפול, יאלחש הרופא את המקום (חלק מחומרי המילוי מגיעים עם חומר מאלחש לידוקאין וחוסכים שלב זה). לאחר מכן, יזריק הרופא את חומר המילוי הנבחר באמצעות הקנולה ולאחר מכן “יעסה” את השפתיים על מנת לעצב אותן באופן המבוקש.

בתלות בגיל המטופלת, מראה השפתיים הנתון והמראה המבוקש יחליט הרופא האם להעניק נפח לשפתיים, איזו שפה להבליט יותר, האם לתחום אותן ועוד – כל זאת על מנת להגיע למראה המשופר והטבעי ביותר המתאים לתווי הפנים ולגיל המטופלת. המטרה היא, להעניק לשפתיים נפח ומראה בולטים יותר, אך לא מדי ובאופן שיתאים כמובן לפנים ולא ישנה לחלוטין את המראה.

עיבוי ומילוי שפתיים נמשך בין מספר דקות לחצי שעה עד לעתים 40 דק’ (העבודה עם הקנולה מורכבת יותר לעומת מחט רגילה ולכן יכולה לקחת מעט יותר זמן).

לאחר הטיפול תיתכן אי נעימות או נפיחות קלה בשפתיים, אך ניתן לחזור בהדרגה לשגרת היום שכן התופעות הללו נעלמות בדרך כלל בתוך מספר שעות.

 


 

טואול - בניית אתרים